En İyi Levrek Sahteleri 2019

En iyi levrek avı 2019

Merhaba arkadaşlar, en iyi levrek sahteleri ile ilgili daha önce yazmış olduğum makalenin yeni versiyonu ile sizinle birlikteyim. İlk yazdığım makale o kadar beğenildi ki, sizlerden o kadar güzel geri dönüşler aldım ki nasıl mutlu olduğumu tahmin bile edemezsiniz. Bende bu serinin devamı gelmeli diye düşünerek tekrar bizzat kendim denediğim sahteleri sizlere aktarmak istedim.

En iyi levrek sahteleri 2019

Önceki yazımızdan farklı olarak envanterime yeni sahteler katmak, bunları denemek, sonuç almak ve en sonunda da size aktarmam gerekiyordu. Tabi ülkemizde doların yükselmesi ile birlikte kullanacağımız sahtelerin de fiyatı artmış oldu. Böyle durumlarda her ne kadar pek istemesem de farklı alternatiflere de yönelmem gerekti. Şimdi gelin hep birlikte en iyi levrek sahteleri 2019 serimizin listesini incelemesine;

1Turk’o Slim 130mm 23g ATS Sistem

En iyi levrek sahteleri 2019

Özellikle makalemin ilk sırasında yer vermek istediğim piyasaya yeni çıkan tamamı Türk yapımı olan Turk’o markası ile başlamak istiyorum. En iyi levrek sahteleri 2019 arasında olmazsa olmaz dediğim bir marka oldu kendisi. Tam bir fiyat performans ürünü diyebileceğim bir ürün. Renk alternatifleri olarak zengin bir yelpazeye sahip, bu yönü ile avcı balıkları kendisine hayran bırakıyor.

İçindeki güçlendirilmiş ATS sistem ile erim (atış) mesafesi çok iyidir.
maketin yavaş ve hızlı sarıma göre göstermiş olduğu iki türlü aksiyon mevcuttur.
yavaş sarımda Rolling ( kendi ekseni etrafında yan gösterme)
hızlı sarımda Wobble ( kuyruk sallama) aksiyonlarına sahiptir. 13 cm boy 23 gr ağırlığı ile uzak atışlarda vazgeçilmeniz olacak bir sahte balıktır. Ürünü bu adresten temin edebilirsiniz…

2Turk’o Seabass 120mm 17g ATS sistem

En iyi levrek sahteleri 2019

En iyi levrek sahteleri 2019‘un ikinci sahtesi ise yine Turk’o markasına ait. Bu model sizin de görünce ne demek istediğimi anlayacağınız yapısı ile İma sasuke benzeri bir rapaladır. Malüm İma sasuke fiyatlarının ne kadar pahalı olduğu ve çoğu kişinin de “bu kadar para verilir mi?” dediği bir rapaladan bahsediyoruz. İşte tam bu durum da imdadımıza Turk’o seabass 120 mm yetişiyor.

Fiyat olarak makul düzeyde olan rapala, performans açısından beni kendisine hayran bıraktı. Başta levrek olmak üzere, Lüfer ,kofana, barakuda avında çok etkilidir. Bu rapalada da ATS sistemi kullanılmış, 12cm ve 17 gr ağırlığı ile slim modeline göre daha hafif olsa da performansından hiç ödün vermiyor. 40-80 cm dalara sahip olan model ile sığ su avlarınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ürünü bu adresten temin edebilirsiniz…

3Lures Popper 12 cm 42 gr

En iyi levrek sahteleri 2019

İlk defa AliExpress’ten alışveriş yapmama neden olan, rapala fiyatlarındaki artış nedeniyle bu popper ile tanışma fırsatı buldum. Genel olarak dalarlı sahteler ile avlanmayı seven biri olarak su üstü ile avlanmayı gerçekten keyifli buldum.

Benim kullandığım spin kamışımın atar değerleri 10-40 gr arası olduğu için bu rapalayı atmamda güçlük çektim. Aslına bakarsanız pek güçlük değil de istediğim performansı spin kamışım ile alamadım, hemen diğer teleskopik kamışımda denedim ve sonuç inanılmazdı gerçekten. Malzeme kalitesi olarak gerçekten güzel iş çıkartılmış. Fiyat olarak da dolar yükselmeseydi daha uygun olabilirdi ama bizim Türkiye şartlarına göre yine de makul bir fiyatta 20 ₺ ye aldım. 12 cm boyuna rağmen 42 gr ağırlığı ile size biraz ağır gelebilir ama eğer ki su üstü ile avlanmayı seven biri iseniz uzak atış potansiyeline sizde hayran kalabilirsiniz. AliExxpress’ten aldığım linke bu adresten ulaşabilirsiniz.

4Duel F1030 Harcore Minnow

En iyi levrek sahteleri 2019

En iyi levrek sahteleri 2019 listemize girmeyi hakeden bir diğer modelimiz ise Duel F1030 Harcore Minnow. Duel markası kalitesi ile sayılı sahte balık üreticelerinden bir tanesidir. Fiyat olarak pek de ucuz olmayan modellere sahiptir. Ama kalite ve performans açısından son derece iyi işler çıkarabileceğiniz sahte balık modelidir. Sığ su da levrek avı yapıyorsanız 20-60 cm daları ile Duel F1030 Harcore Minnow beklentinizi karşılayabilir. 15 cm boyuna rağmen sadece 20 gr ağırlığındadır.

Lisansı Duel-Yozuriye ait uzun atışlarda maksimum verim sağlayan Manyetik transfer sistemi, sarım sırasında ses çıkartarak cezbediciliği artıran hareketli tungsten bilyalar, en küçük ışığı dahi maksimum düzeyde kullanmak için geliştirilmiş hologram çelik telle desteklenmiş gövde darbelere karşı ilave güçlendirilmiştir.Lazerle sivriliği ve avcılığı artırılmış 3 lü kancalar Hardcore Minnow’u özel kılmaktadır. Ürüne bu linkten sahip olabilirsiniz.

5Jinza Daiki 120 mm 39 gr Maket Balık

En iyi levrek sahteleri 2019

Sizler gibi benim de ilk defa gördüğüm bu markayı sırf ağırlığı yüzünden tercih ettim. Genel de levrek avı için fırtınalı havaları tercih ederim, en iyi verimi de bu havalarda alırım. Rüzgarın şiddetli olduğu havalarda bana ağırlığı ile uzak atışlar yapmamı sağlayacak rapalaları tercih ederim. En iyi levrek avı 2019 serimize de yeni marka ve modeller denemem gerektiği için bu rapalayı aldım.

Fırtınalı bir havada ilk işim bu rapalayı denemek oldu. Gerçekten muazzam, bayıldım diyebilirim. Bence bu tarz havalarda rapalanın minimum ağırlığı 30 gr olmalı. Jinza Daiki de 12 cm boy ve 39 gr ağırlığı ile size böyle havalarda eşsiz bir uzak atış deneyimi kazandıracak bir rapaladır. Renk yelpazesi çok ta geniş olmasa da meranıza uygun renkte bir yemi bulmada zorluk yaşamayacaksınız. Şimdi gelelim fiyatına, fiyat olarak 80 ₺ gibi bir etikete sahip, fakat normal olarak rapala fiyatlarına yansıyan son zamandaki zamlar ile bu fiyat bana göre fiyat performans açısından yeterli düzeyde. Artık balık tutmak hobisi de son zamandaki zamlar ile pahalı bir hobiye dönüştü, durum böyle olunca da ürünler açısından, çok yönlü her koşulda kullanabileceğiniz ürünleri seçmek çoğu balık avcısı açısından ilk tercih olmakta. Ürünü bu linkten temin edip avlarınızda kullanabilirsiniz.

6FIIISH BM140 Combo Off Shore Silikon Yem 

En iyi levrek sahteleri 2019

Gelelim en iyi levrek sahteleri 2019 listemizin son sırasına; bu kadar rapala arasından silikon rapala olmazsa olurmuydu, tabiki olmazdı. Savagear marka zargana imitasyonu silikon ile aldığım verim sayesinde farklı alternatifleri deneme ihtiyacı doğru. Bu durum da gözüme ilk çarpan 14 cm boyu 40 gr ağırlığı ile FIIISH BM140 Combo Off Shore Silikon Yem oldu.

Aksiyonu gerçekten harika, ağır olmasının verdiği avantaj sayesinde uzak atışlarda sizi yormayacak bir silikon yem. Silikon yemleri her zaman çok sevmişimdir. Sert rapalalara göre daha cezbedici bir aksiyona sahiptirler. Ayrıca bu modelde savagear modeline göre kullanılan kanca kısmı silikona gizlenmiş. Bu yüzden takılma sorunu pek yaşamıyorsunuz. Balık yeme takıldığı an iğne yerinden çıkıp işlevini görüyor. Keskinlik açısından da son derece başarılı. Ben bu yemi çok sevdim özellikle kurşun kısmındaki göz ve silikonun uyumu ile 3D bir balık etkisi yaratıp gerçeğini aratmıyor. Ürüne bu linkten ulaşabilirsiniz.

SONUÇ

Sonuç olarak her zaman olduğu gibi çok çeşitli farklı alternatifler mevcut. Yapacağınız ava göre mera, hava ve deniz şartları da farklılık göstermektedir. Levrek avı sabır işidir, bu yüzden en düzeyde verim alacak ürünleri kullanıp biran önce sonuca gitmek, sizin avı sonlandırıp üzgün bir şekilde dönmemeniz için son derece önemlidir. Bir sonraki yeni ürün incelemesinde görüşmek dileğiyle hoşçakalın levreksiz kalmayın…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here